Hilmi Işıkören – Emlak Danışmanı

Hilmi Işıkören

Kurucu Ortak

Hilmi Işıkören kimdir?

Hilmi Işıkören 1989 yılında Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra franchising sistemini öğrenmek için Amerika’ya giden ilk Türklerden biridir. Türkiye’ye döndükten sonra önce gıda sektöründe uluslararası bir markanın sonra da bilişim sektöründe ulusal bir markanın franchising sistemini oluşturdu.

1997 – 2005 yılları arasında uluslararası gayrimenkul markaları RE/MAX Türkiye’de Franchise Müdürlüğü ve Century 21 Türkiye’de Genel Müdürlük yaptıktan sonra ortaklarıyla birlikte 2005’te Realty World’ü Türkiye’ye getirdi. Kurucu ortağı ve Genel Müdürü olduğu markayı 50 franchise ofise getirdikten iki sene sonra ana lisansörlük haklarını 2007 yılında Garanti Koza inşaat şirketine sattı. 2007 – 2010 yılları arasında markanın Genel Müdürlüğünü yürüttü ve 2010’da kendi danışmanlık şirketini 2005’den beri birlikte çalıştığı Belgin Benek ile kurdu.

23 yıllık emlak deneyimiyle her yıl binden fazla kişiye eğitim ve yüz yüze danışmanlık veren Hilmi Işıkören, 10 Numara Motivasyon kitabı ve Motivasyon Kartları adıyla bilinen iş ve hayata dair ilham veren, yol gösterici paylaşımlarıyla da tanınmakta, 2013 yılından beri üniversite, şirket ve kurumlar için başarı üzerine motivasyon konuşmaları yapmaya devam etmektedir.