Girişim risk içerdiğinden ihtiyatlı girişimciler kazanan hazır işi devralmayı tercih ediyor. Bu tip girişimciler devralacakları işletmenin gerçek ticari tablosunu bilmek ister. Gerçek ticari tablo onlara kazancı gösteriyorsa ihtiyatlı girişimci o zaman imzayı atar ve devri gerçekleştirirler.

Devretmek de kolay değildir. Yanlış fiyat, yanlış mecra, yanlış sunum güven sarsıyor, müşteri kaçırıyor, devir şansını yok ediyor, personeli huzursuz ediyor, işletmenin adını çıkarıyor. Gerçekten devretmek isteyen hak ettiği fiyatı buluyorsa gönül rahatlığıyla imzayı atar ve devri gerçekleştirir.

Hem ihtiyatlı girişimciler hem de gerçek devredenlerin aradığı hizmet deneyimli uzmanların işidir. Devir ciddi bir uzmanlık alanıdır. Eğitim ve deneyim ister. Emlakta  konut ve ticari tarafta işin pek çok uzmanlık alanı vardır. Ancak devir, emlak danışmanları için bugüne kadar profesyonel olarak girilmemiş bir alan.

F&M ve Işıkören Danışmanlık ‘Devir Uzmanlığı’ ağını faaliyete geçirdi. Bölgesinde ehil emlak uzmanlarının katıldığı ağın içerisine devreden ve devralanları buluşturup yüksek karlı işler yapmak artık mümkün. Devir uzmanları için bölgeler tanımlanıyor, bölge yetkisi verilerek iş yönlendirmesi yapılıyor. Eğitim, intranet, yönlendirme, koordinasyon gücü ağın verimliliğini yükseltiyor. Devir uzmanları; devralmak isteyen adayı getiren, devredeni getiren ve deviri yapan olmak üzere üç kademeli bir uzmanlık hizmeti veriyor.

Türkiye’de franchise alanında en yetkin ekibiz. 1996’dan bu yana F&M olarak franchise verenlere hizmet veriyoruz. 2006’dan bu yana franchise alanlara markalı işleri devrediyoruz. 2010 yılından bu yana Işıkören olarak danışmanlık ve eğitim veriyoruz. 2016’dan bu yana Devir Sepeti olarak portföyümüzü sunuyoruz. Franchise danışmanları ağımızla sistem kuruyoruz, satıyoruz. Farkımız, yapabilecek girişimciye, kazanan işi, makul fiyata vermemiz. Müşteriye bizim gibi yaklaşacak devir uzmanları ağı oluşturuyoruz.

Devir Uzmanlığı Adımları:

  •  ‘Devir Uzmanı’ olmak isteyen emlak profesyoneller Işıkören Danışmanlık kurucu ortağı Hilmi Işıkören’in ön değerlemesi sonrası F&M kurucusu Osman Faik Bilge ile tanıştırılır. 30 dakikalık sunum ve karşılıklı soru cevap yapılır.
  • Adaylarla ‘devir uzmanlığı’ protokolü paylaşılır. Sözleşmeleri tamamlanan adaylar Online Emlak Akademi’de online canlı yapılacak eğitim programına katılırlar;

Eğitim 21.00-23.00 saatleri arasında, online canlı verilir. Osman Bilge franchise ve devir konusundaki deneyimini aktarır, Hilmi Işıkören devir uzmanlarını ve bilgi akışını koordine eder.

Genel bilgiler 1 gün: Marka –Deneyim –Sistem –İlkeler –Kayıt –Paylaşım
Yatırımcı bulma 2 gün: Yatırımcı –Sektörler -Portföy –Yaklaşım –Kayıt
Devredeni bulma 2 gün: Araştırma –Değerlendirme –Raporlama –Kayıt
Devir işlemleri 2 gün: Sunma –Anlaşma –İnceleme –Satış –Kayıt

  • ‘Devir Uzmanları’nın Devir Sepeti‘ne üyelikleri yapılır. Üye ‘Devir Uzmanları’ artık sistemdeki boş, dolu tüm devirlik yerleri buradan takip edebilir ayrıca F&M tarafından bölgelerinden gelen devirlik yer ve devir almak isteyen talepleri yönlendirilir.
  • Devirlik yerlerin analizi konusunda Osman Faik Bilge ve ekibi daima ‘Devir Uzmanları’nın yanındadır.
  • Devir işlemlerinden doğan gelirler adil bir şekilde ‘Devir Uzmanları’yla paylaşılır.

 

‘Devir Uzmanı’ olmak için değerlendirilmek istiyorsanız ‘Talep Formu’nu bize iletiniz.

Talep Formu

BAŞARIYI PAYLAŞIYORUZ…
Bizim bir yola çıkış hikayemiz var. Başımızdan geçen, tecrübe etiğimiz, başardığımız ya da başaramadığımız bir hikaye. Zaten hayat sadece başarıdan ibaret değil ki. Başaramadıklarında da öğreniyorsun. O yüzden Işıkören Danışmanlık, eğitimlerinde de, marka ve proje danışmanlığında da yaşanmışlıklarla yola çıkıyor. Danışmanlık neden sonuç ilişkisinden çok süreç işi, eğitim de öyle. Süreç içerisinde davranış değişikliği gerçekleşiyor ve taşlar yerine oturuyor. Bir sürü direnç ile karşı karşıya kalıyoruz ve bu dirençleri de çok iyi anlıyoruz. Değişmek öyle kolayca olmuyor. Yenilenmek, yenilenirken rehberlik etmek bizi motive ediyor. Motivasyon karşılıklı bir illüzyon. Biz bu illüzyonu çoğaltmak istiyoruz. Temas ettiğimiz her kişi ve marka ile yeni bir hikaye yazmak için yola çıkıyoruz.

 

Bülten Aboneliği

Bülten abonesi olarak bizden duyuru, haberler ve eğitimler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ekibimiz

Hilmi Işıkören – Emlak Danışmanı

Hilmi Işıkören

Kurucu Ortak
Belgin-Benek-Emlak-Danışmanı

Belgin Benek

Kurucu Ortak